piątek, 15 listopad 2019

Dom Rekolekcyjny EFEZ w Czchowie stał się własnością Ruchu Światło-Życie Diecezji Tarnowskiej dnia 24 marca 2015 r. – w 94. rocznicę urodzin sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego. W Niedzielę Miłosierdzia, 12 kwietnia br., w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, Moderator Diecezjalny, ks. Paweł Płatek, podpisał akt erygujący Dom Rekolekcyjny Ruchu Światło-Życie Diecezji Tarnowskiej EFEZ i zawierzył to miejsce Jezusowi Miłosiernemu przez ręce Matki Bożej Miłosierdzia.

EFEZ w Czchowie będzie nie tylko pełnić rolę diecezjalnego Centrum oazowego, ale – podobnie jak użytkowany przez nas Dom Rekolekcyjny w Szczawnicy („Stara Plebania”) – ma być miejscem posługi ewangelizacyjnej i formacyjnej wobec wszystkich, którzy zapragną spotkać się, modlić i wypoczywać w tym pięknym zakątku nad Dunajcem.

Nazwa Domu związana jest ze zwyczajem określania grup oazowych na danym obszarze (tzw. oaz średnich), tworzących tzw. oazę wielką, jedną nazwą biblijną, którą dla wspólnot skupionych wokół Tarnowa jest właśnie „Efez”.

Obiekt dysponuje 65 miejscami noclegowymi. Pokoje są 4-, 5- i 6-osobowe. Łazienki wspólne w korytarzu (w części pokoi są umywalki). Ośrodek posiada własną kuchnię i jadalnię oraz kawiarenkę ze stołem bilardowym. Spotkaniom wspólnym służy duża sala (100 m2) na parterze, gdzie można zagrać w ping-ponga i piłkarzyki. Istnieje specjalny pokój na spotkania wychowawców. Spotkaniom modlitewnym służy kaplica z Najświętszym Sakramentem. Na terenie ośrodka znajduje się boisko do siatkówki i gry w koszykówkę.

W pobliżu nie brakuje miejsc na spacery, relaks, sport. Znajdziemy tu wiele ciekawych obiektów religijnych (m.in. kościół w Czchowie z XIII w., kościół w Tropiu z XI/XII w.), historycznych (np. zamek Tropsztyn, baszta w Czchowie) i innych atrakcji turystycznych (obiekty sportowe MOKSiR, przeprawy promowe, przystań przy Zaporze Wodnej, kąpielisko „Chorwacja” w Jurkowie).

ZAPRASZAMY grupy zorganizowane (szkolne, parafialne, sportowe, muzyczne...). Nie przyjmujemy pojedynczych osób czy małych grup - z wyjątkiem rekolekcji i spotkań, na które prowadzimy otwarty nabór.

Koszt jednego dnia pobytu (ze śniadaniem, obiadem, kolacją) to 45 zł za osobę. W przypadku korzystania z pościeli składamy jeszcze 10 zł (za cały pobyt) na koszty prania i prasowania.

Ewentualne szkody powstałe wskutek działania gości, szacowane są indywidualnie i pokrywane dodatkowo przez osobę odpowiedzialną za grupę.

Na całym terenie Domu Rekolekcyjnego nie wolno korzystać z alkoholu, narkotyków, papierosów itp.

Wymagamy zachowania szanującego charakter tego miejsca modlitwy i dobrego wypoczynku.

Kalendarz